Games and Sports

 

क्षेत्रीय स्तर की भागीदारी 2010 की सूची

S.NO EVENT NO.OF PLAYERS
BOYS GIRLS TOTAL
1 TAEK WANDO 7 2 9
2 FOOT BALL 4 0 4
3 HAND BALL 5 6 11
4 HOCKEY 16 14 30
5 BASKET BALL 3 0 3
6 SKATING 1 0 1
7 KHABADI 4 3 7
8 ATHLETICS 30 25 55
9 CHESS 3 0 3
10 TENNIS 2 1 3
11 SWIMMING 2 0 2
12 CRICKET 3 0 3
13 KHO-KHO 2 4 6



LIST OF SELECTED PLAYERS FOR SGFI MEET 2010
SL.NO NAME CLASS EVENT
1 POOJA(G) VIII HIGH JUMP
2 MOHIT(B) XII KHABADI
3 DEEPIKA CHABEY(G) XII HAND BALL

 

LIST OF SELECTED PALYERS FOR NATIONAL SPORTS MEET 2010





S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 SACHIN KUMAR(BOY) XI KHOKHO
2 SANDHYA RANI(GIRL) XI KHOKHO
3 PRIYANKA(GIRL) IX KHOKHO
4 YAFREEN MIRZA(GIRL) XI KHOKHO





UNDER-17
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 NITIN MOHAN(BOY) IX LAWN TENNIS
2 ABHILASH(BOY) IX LAWN TENNIS





GIRL-14
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 SHIVANUJA(GIRL) VI LAWN TENNIS GOLD





BOYS
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 SHARAT LAL X FOOT BALL
2 ATUL BHANDARI XII FOOT BALL





BOYS
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 C.H.KRANTI SAI X TAEK WONDO
2 R.DHANUNJAY X TAEK WONDO





BOYS
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 JAVED ALAM XII BASKET BALL





BOYS
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 SURAJ CHAND XII HAND BALL
2 R.PRALI BAN X HAND BALL





GIRLS
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 POOJA SINGH XI HAND BALL
2 NISHA YADAV XII HAND BALL
3 DEEPIKA CHAUBEY XI HAND BALL





BOYS(UNDER-16)
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 SURYA ABHINAV IX CRICKET





BOYS
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 R.N.SOUMYA XII HOCKEY
2 MUKESH KUMAR XI HOCKEY
3 DEEPAK KUMAR XI HOCKEY
4 MANISH X HOCKEY





GIRLS
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 PRIYANKA KUMARI XII HOCKEY GOLD
2 PURVA VIII HOCKEY GOLD
3 DEEPIKA XII HOCKEY GOLD
4 JYOTHI XII HOCKEY GOLD





BOYS
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 MOHIT SINGH XII KABADDI SILVER
2 AMIT KUMAR YADAV XII KABADDI SILVER
3 BHEEM SINGH XII KABADDI SILVER





GIRLS
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 SUPRABHA XII KABADDI GOLD





BOYS(UNDER-14)
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 NIL _ ATHLETIC _





BOYS(UNDER-17)
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 SHASHI BHUSHAN SINGH IX ATHLETIC(1X3000mts) BRONZE
2 CHANDRA BABU X ATHLETIC(400mts,400hundred)





BOYS(UNDER-19)
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 SUNIL KUMAR JHA X ATHLET(200MTS,400MTS)





BOYS(UNDER-19)
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 BRIJ KUMAR PANDEY XII HIGH JUMP





BOYS
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 SURAJ CHAND XII HAND BALL
2 R.PRALI BAN XII HAND BALL





GIRLS-14
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 POOJA BISHT VIII E HIGH JUMP
2 SHWETA KUSHWAHA VIII E HIGH JUMP










GIRLS(UNDER-17)
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 PUJA SURYA WANSHI IX __________(1x1500mts),3000mts SILVER
2 ARCHANA SINGH X HIGH JUMP BRONZE

GIRLS(UNDER-19)
S.NO NAME OF STUDENT CLASS EVENT POSTION
1 HEMA LATA KOHIN XI ______ 400mts hurdlee GOLD



_______100mts hurdlee GOLD



RELAY 4x100 BRONZE
2 NIKITHA XI HIGHJUMP SILVER
3 MINI MANDI XI 100 mts(Dropped)